Тыдзень роднай мовы правядуць бібліятэкі Брэста

Тыдзень роднай мовы ў бібліятэках ГУК “Брэсцкая ЦГБ імя А.С. Пушкіна”

 

  • Цэнтральная гарадская бібліятэка імя А.С. Пушкіна, бульвар Шаўчэнкі, 3 (15.02-21.02)

 

Бібліягід “Сустрэча з беларускай кнігай”;

Парад кніг “Аўтограф як каштоўнасць

Майстар ¬ клас пяром “Беларускі арнамент”;

Віктарына “Цікава ведаць”;

Літаратурны подыум “З павагай да роднага слова

Дрэва “Мова беларуская”.

(Чытальная зала)

Бібліяпрэзентацыя “Міравая літаратурная класіка – па- беларуску”;

Дзень паэзіі “Класіка гучыць

Кніжны дыліжанс “Ад прадзедаў спакон вякоў…”;

Куфар казак.

Кветка беларуская “Прыгажосць беларускай мовы

(Абанемент)

 

  • Цэнтральная гарадская дзіцячая бібліятэка, набярэжная Ф. Скарыны, 32 (15.02 – 21.02)

 

 Фотаакцыя “Зямля мая, ты  - кніга непрачытана…”

Паэтычны калейдаскоп “Гучы, мая мова, як срэбны званочак

Бліц – віктарына “Скарбонка беларуская

“Квэст – гульня “Смак роднай мовы

 Тэатральны куток “Чароўныя казкі

Майстар – клас “З бабулінага Куфэрка

 

  • Бібліятэка – філіял №1,Маладагвардзейская, 1

 

15.02 – 22.02 Выстава “Твае першыя кніжкі па  - беларуску”;

18.02 – 21.02Выстава вырабаў з саломкі ўдзельнікаў клуба “Олимпиец” пад кіраўніцтвам Хартанюк А.В.

 

  • Бібліятэка – філіял №2, Дуброўская, 5\1

 

15.02-21.02 Выстава рамёслаў;

16.02 Майстар – клас “Беларускія рамёствы”(13.40 – 15.00)

19.02 Літаратурна – кулінарны гастрафэст.

  • Бібліятэка – філіял №3, Краснагвардзейская, 2А

 

19.02:

Гадзіна роднай мовы “Жывая вада бацькоўскіх крыніц”;

Літаратурнае чытанне “Беларуская казка” з В. Сандрыкавай;

 Майстар – клас “Матчыны кросны”

Гульня – віктарына “Таямніцы родных слоў

 

  • Бібліятэка – філіял №5, Суворава, 112

 

15.02 – 21.02:

 Гульнятэка па – беларуску;

Дзіцячая фотасесія;

18.02 Знаёмства з беларускімі рамёствамі (14.00-15.00).

 

  • Бібліятэка – філіял №6, Жукава,1

 

15.02 – 21.02 Крыжаванка “Беларускае слова”;

17.02(14.00) Літаратурнае кафэ “Ты зжылося з намі, слова беларускае”, лектар Дуброўская Наталля Мікалаеўна.

 

  • Бібліятэка – філіял №7 “Юнацтва” імя У. Калесніка, Маскоўская, 342\1

 

18.02:

Тэматычная зона “Сябруй з роднай мовай”;

Майстар – клас “Маленькае цуда” (Кніжная закладка). (11.00 – 16.00);

15.02 – 21.02 Кіназал “Лепшая беларуская класіка

Літаратурны конкурс”Пазнай твор па пачатку”;

Тэст – гульня “Цікавыя словы

Майстар – клас “Васількі з фетру”. (11.00 – 16.00)

 

  • Бібліятэка – філіял №8, Высокая, 22\1

 

15.02 – 21.02:

Конкурс – выстава малюнкаў “Колеры роднай зямлі”;

Фотазона;

Акцыя “Чытаю па – беларуску”;

Майстар – класс “Рамёствы роднай зямлі”(14.00 – 15.00));

Выстава творчых работ ДУА “Шматпрофільны цэнтр дзяцей і моладзі” (г. Брэст). Клуб “Пралеска”, вул. Я. Купалы, 14\1, аб’яднанне па інтарэсам “Біякераміка” (кіраўнік: Хартанюк Алеся Вячаславаўна).

 

  • Бібліятэка – філіял №10

 

17.02 Літаратурна – музычная імпрэза “Мова – душа народа”;

17.02. – 21.02 Кірмаш рукатворных цудаў;

17.02

Падарожжа па беларускім казкам;

18.02 Майстар – клас “Мяшочак з духмянымі травамі

 

  • Бібліятэка – філіял №12, Бульвар Касманаўтаў, 120

 

15.02 – 21.02 :

Інтэрактыўная выстава “Зберагаем традыцыі – зберагаем гісторыю”;

Літаратурны калейдаскоп “Выпадковая сустрэча з беларускай кнігай”

Опубликовано: 13:31 - 10.02.2021г.
Поделиться новостью

Комментарии ()

    Вы должны авторизоваться/зарегистрироваться, чтобы оставлять комментарии.